Pijana kobieta uderzyła w autobus

Pijana kobieta uderzyła w autobus

Funkcjonariusze policji z Ustrzyk Dolnych zatrzymali kobietę pod wpływem alkoholu. Chwilę wcześniej 20-latka uderzyła w autobus, ale nie zatrzymała się i postanowiła kontynuować swoją jazdę po pijaku. Ponadto, jechała z przebitą oponą. Po przejściu badania na trzeźwość alkomatem okazało się, że kobieta ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

26 sierpnia w środę ustrzyccy policjanci z drogówki zauważyli samochód marki audi, jadący ulicą z przebitą oponą. Policja postanowiła zatrzymać samochód, aby sprawdzić, czy kierowca zdaje sobie sprawy z tego, że jedzie z uszkodzonym kołem. Po zatrzymaniu pojazdu zobaczyli, że za kierownicą siedzi mieszkanka powiatu bieszczadzkiego, od której czuć było woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jej krwi.

Przyczyna przebitej opony również się wyjaśniła. 20-latka kilkanaście minut przed zatrzymaniem uderzyła w autobus, w wyniku czego przebiła oponę. Co więcej, zbiegła też z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i zakazali dalszej jazdy w stanie nietrzeźwym. 20-letnia mieszkanka Bieszczad będzie musiała teraz ponieść odpowiedzialność za swoje lekkomyślne zachowanie.

Kobieta usłyszała zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Ustrzykach Dolnych. Policja apeluje, aby zachować rozsądek i nie wsiadać za kółko po alkoholu. Dzięki temu nie będziemy zagrażać nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego.