Bieszczady z dzieckiem – trasy i łatwe i przyjemne

Bieszczady z dzieckiem – trasy i łatwe i przyjemne

Wiosenne wycieczki – czas, start! Powoli budzimy się z zimowego snu i zaczynamy planowanie krótszych i dłuższych wyjazdów. Wyjazd w Bieszczady z dzieckiem przed wakacjami może być dobrym pomysłem, jeśli chcemy uniknąć tłumów. Szlaki robią się coraz bardziej przyjemne, lasy zaczynają się zielenić, a z połonin schodzi śnieg. Jakie mamy pomysły na Bieszczady z dzieckiem? Trasy proponowane przez nas są zarówno łatwe, dość krótkie i efektowne. Widoków i atrakcji po drodze na pewno nie zabraknie!

Łatwe szlaki w Bieszczadach dla dzieci

Gór nigdy nie można bagatelizować, zwłaszcza kiedy na wędrówkę wybieramy się z naszymi pociechami. Konieczne jest wtedy zabranie większej ilości ubrań, jedzenia, wody, a może i nawet umilaczy czasu w postaci ulubionej przytulanki. Wyjazd w Bieszczady z dzieckiem to także konieczność opracowania konkretnej trasy. Mając je pod opieką nie możemy sobie pozwolić na rozwlekanie trasy czy wybranie zbyt trudnej opcji. Zwłaszcza jeśli będzie to jeden z pierwszych wspólnych wyjazdów w góry. Szlaki w Bieszczadach są raczej łagodne, jednak niektóre podejścia wymagają sporej kondycji. Łatwych tras na wycieczkę z dziećmi jest kilka, niektóre z nich prowadzą przez malownicze połoniny, a inne pozwalają spojrzeć na nie z daleka. Jeśli zależy nam na zdobyciu szczytów warto rozważyć podejście żółtym szlakiem do schroniska Chatka Puchatka od strony Przełęczy Wyżnej. Trasa w jedną stronę zajmie nam godzinę, a sam szlak jest przyjemny i łagodny. Warto pamiętać, że schronisko obecnie jest w przebudowie i jeszcze nie jest czynne. Inny dość łatwy szlak na wyprawę w Bieszczady z dzieckiem prowadzi na drugą połoninę – Caryńską. Tutaj możemy sprawdzić szlak zielony z Przełęczy Wyżniańskiej, prowadzący na Kruhly Wierch. Już po godzinie wędrówki znajdziemy się na szczycie. Bieszczady z dzieckiem to także konieczność spróbowania kultowych naleśników – najlepsze ponoć serwowane są w Bacówce Pod Małą Rawką. Dojdziemy do niej ze wspomnianej wcześniej Przełęczy Wyżniańskiej, a niemalże prosta droga zajmie nam zaledwie pół godziny. Schronisko ukryte jest w lesie i nie proponuje spektakularnych widoków, ale powód do jego odwiedzenia jest wyjątkowo smaczny! Bieszczadzkie wzniesienia obserwować można także ze szczytu o nazwie Dwernik Kamień lub z wieży widokowej na wzgórzu Jeleniowate w Mucznem. Trasę tę pokonuje się w około 45 minut, co także jest czasem odpowiednim na wycieczkę z dziećmi – z pewnością będą one również podekscytowane wspinaczką na wieżę!

Inne atrakcje dla dzieci w Bieszczadach

Bieszczady z dziećmi to nie tylko łatwe górskie szlaki, ale również szereg innych atrakcji, które mogą im sprawić przyjemność (i rodzicom również!). W Mucznem, z którego możemy wybrać się na wieżę widokową, znajduje się też pokazowa zagroda żubrów. Zobaczenie żubra na żywo z pewnością sprawi dzieciom nie lada frajdę, a przy okazji będzie miało walor edukacyjny. Nie lada atrakcją dla dzieci w Bieszczadach będzie przejażdżka kolejką wąskotorową ze stacji w Majdanie obok Cisnej lub skorzystanie z Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych – tutaj rodzice będą musieli wspomóc swoje pociechy w napędzaniu rowerowych platform siłą własnych nóg. Lada moment można również spodziewać się otwarcia kolejnej niezwykłej atrakcji w Bieszczadach, a mianowicie kolejki linowej o długości 1500 m zlokalizowanej nad Jeziorem Solińskim. Z gondoli zawieszonych na stalowych linach będzie można podziwiać nie tylko zielone bieszczadzkie wzgórza, ale również i samo jezioro z jedną z największych w Polsce elektrowni wodnych. Przyjemnością może być również wypożyczenie rowerka wodnego i udanie się w krótki rejs po wodach jeziora.

Wyjazd w Bieszczady z dziećmi to niezapomniana przygoda i mnóstwo atrakcji. Góry, lasy, woda – dla każdego znajdzie się coś ciekawego, zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych wycieczkowiczów!