Miejscowości w Bieszczadach, które warto zobaczyć

Miejscowości w Bieszczadach, które warto zobaczyć

Bieszczady to nie miejsce dla osób, które liczą na ekskluzywny wypoczynek. To miejsca dla tych, którzy liczą na piękno natury, uwielbiają piesze wędrówki i chcą bardziej lub mniej aktywnie wypocząć.

Jakie miejscowości warto zobaczyć w Bieszczadach?

Myszkowce

Jest to niewielka miejscowość, w której można znaleźć Ogród Biblijny – szczególnie popularny wśród turystów. Rośnie tam ok. 100 gatunków roślin, które przedstawiają symbolicznie sceny z Pisma Świętego. Dodatkowa turystów raczy przyjemna muzyka.

Nie brakuje tutaj także zapory wodnej, Parku Miniatur Świątyń, mini zoo czy ośrodka etnograficznego. To wszystko sprawia, że wiele osób nie tylko w sezonie odwiedza tą miejscowość.

Cisna

Turystom kojarzy się przede wszystkim dzięki powieści Edwarda Stachury o karczmie Siekierezada. Można  niej odpocząć, napić się lokalnego piwa i wina oraz skorzystać z przejażdżki Bieszczadzką Ciuchcią. Także osoby przepadające za pieszymi wędrówkami znajdą tutaj dobre trasy dla siebie.

Ustrzyki Górne

W Bieszczadzkim Parku Narodowym można znaleźć tę wieś. Znajduje się nad potokiem Wołosaty i jest dobrą bazą wypadową. Znajduje się tutaj wiele ścieżek historycznych i przyrodniczych, a parę kilometrów dalej można znaleźć się na połoninie Caryńskiej, Tarnicy, Bukowym Berdo lub połonienie Wetlińskiej.

Zagórz

Znajduje się za Sanokiem. Można tam znaleźć ruiny klasztoru Karmelitów Bosych z XVIII w., a w nim wieżę widokową z lunetami oraz piękny ogród. Z miasta dochodzi się tam pieszo w ciągu kwadransa.

Podczas pobytu w Bieszczadach warto także zobaczyć Lesko i Sanok – więcej informacji w wetlina24.pl. Inne równie interesujące atrakcje Bieszczad to Solina i Lutowisko. Są to także piękne i godne zobaczenia miejsca.