Groźna sytuacja w Uhercach Mineralnych. Cztery osoby ranne w wypadku drogowym

Groźna sytuacja w Uhercach Mineralnych. Cztery osoby ranne w wypadku drogowym

W ubiegły piątek w miejscowości Uherce Mineralne zderzyły się dwa samochody osobowe, w wyniku czego ranne zostały cztery osoby, w tym jedno dziecko. Na miejscu pracowały służby z Leska, Olszanicy i Uherzec Mineralnych. Na czas oględzin i oczyszczania miejsca zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

Do niebezpiecznego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło około godziny 16:00 na drodze krajowej nr 84 w Uhercach Mineralnych – na trasie pomiędzy Ustrzykami Dolnymi a Leskiem. Z powodu wypadku poszkodowane zostały cztery osoby, w tym jedno dziecko. Na miejsce oddelegowano strażaków z Leska, Olszanicy i Ucherzec Mineralnych, a także trzy patrole policji i zespół ratownictwa medycznego.

Strażacy rozcinali karoserię, aby wyciągnąć poszkodowanych

Jak poinformowała mł. asp. Natalia Brzozowska, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, aby wyciągnąć poszkodowanych ze zniszczonych pojazdów, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego do rozcinania karoserii. Trójka pacjentów została przewieziona do szpitali w Sanoku i Lesku. Natomiast rannym dzieckiem zajęli się lekarze szpitala w Rzeszowie.

Na czas oględzin i oczyszczania miejsca zdarzenia ruch uliczny na odcinku DK84 został ograniczony, wprowadzając tymczasowy ruch wahadłowy. Droga została w pełni otwarta dopiero po kilku godzinach.

Zobacz też, jakiego makabrycznego znaleziska dokonano w bieszczadzkich lasach.