Noclegi w Bieszczadach – gdzie warto wybrać?

Noclegi w Bieszczadach – gdzie warto wybrać?

W każdym regionie turystycznym jest mnóstwo miejsc, gdzie można się zakwaterować. Są to zarówno luksusowe hotele, jak i niepozorne pola namiotowe. Gdzie więc warto spędzić noclegi w Bieszczadach?

Hotele i SPA

W Bieszczadach możemy zakwaterować się w wielu hotelach – w tym także SPA. Są to miejsca najczęściej luksusowe, proponujące gościom wyjątkowe dobre warunki. Są tam dostępne restauracje, gabinety odnowy biologicznej, baseny i ogrody. Wiele z nich usytuowane w najbardziej charakterystycznych miejscach Bieszczad. Dzięki temu proponują one piękne widoki z okien np. na Wetlinę, Jezioro Solińskie czy Tarnicę.

Domki

To rozwiązanie szczególnie dobre dla większych grup – dużych rodzin czy grup znajomych. Dzięki temu można spędzić weekend czy nawet urlop tanio i w komfortowych warunkach. Domki najczęściej położone są blisko natury – nad rzeką, jeziorem, w lesie lub na polanie.

Domki najczęściej są drewniane, jednakże proponują wszelkie udogodnienia. Są w nich   łazienki i dostęp do internatu. Najczęściej przy domkach są też tarasy lub ogrody, a w nich np. huśtawki i grill.

Noclegi w Bieszczadach - kt ore miejsce warto wybrać?

Kwatery i apartamenty prywatne

Kwatery prywatne są prowadzone najczęściej w domach prywatnych przystosowanych do tego celu. Są tańsze, niż hotele i dla wielu osób są bardziej przytulne. Bardziej też nadają się dla par, niż domki. W apartamentach prywatnych są wszelkie udogodnienia dostępne w każdym domu. Niejednokrotnie w każdym pokoju jest  łazienka i aneks kuchenny. Łazienka może być też na korytarzu, nierzadko jest w niej zarówno wanna jak i prysznic. Właściciele nieraz udostępniają tarasy i ogrody dla gości.

Kwatery dostępne w każdej miejscowości turystycznej w Bieszczadach – szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie nie są dostępne hotele.

Pola namiotowe

Pola namiotowe to popularne miejsce szczególnie na szlakach i na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Możemy je spotkać w Wetlinie, Wołkowyji, Komańczy i wielu innych miejscowościach. Wiele z pól namiotowych jest bardzo dobrze przygotowanych. Jest tu nie tylko miejsce na rozbicie namiotu. Nieraz jest tu dostęp do wody i toalety, np. prysznic polowy, a nawet niewielki sklepik.