Gmina Olszanica odwołała otwarcie stacji narciarskiej. Powód: Atak rosyjski na Ukrainę

Gmina Olszanica odwołała otwarcie stacji narciarskiej. Powód: Atak rosyjski na Ukrainę

W nadchodzący piątek miało nastąpić uroczyste otwarcie Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski WAŃKOWA w powiecie leskim. Jednak z powodu ataku rosyjskiego na tereny ukraińskie całe wydarzenie zostało odwołane.

Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski WAŃKOWA, którego otwarcie zaplanowano na 5 marca br., zostało odwołane z powodu najazdu Rosji na Ukrainę. Jak poinformował zastępca wójta gminy Olszanica – Robert Petka, za granicą ludzie walczą o swoje życie, z racji czego oficjalne otwarcie rozrywkowego obiektu nie wydaje się być w tej chwili najlepszym rozwiązaniem.

Robert Petka dodał też, że obecnie nie wiadomo, kiedy nowa atrakcja turystyczna zostanie oddana do użytku publicznego.

Nowoczesny obiekt i jedna z najdłuższych tyrolek na Starym Kontynencie

Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski WAŃKOWA to innowacyjny ośrodek narciarski, który będzie dostępny dla odwiedzających zarówno w okresie zimowym, jak i okresie letnim. Ośrodek skupia w sobie jedną z najdłuższych tyrolek w Europie, a same zjazdy będą odbywać się z dużej wysokości i z dużą szybkością.

Podczas pobytu w ośrodku będzie można korzystać z wyciągu talerzykowego (400 metrów), dwóch przenośników taśmowych (każdy po 190 metrów), czteroosobowej kolejki krzesełkowej (ponad 950 metrów), a także przedszkola narciarskiego.

Ośrodek narciarski wybudowano w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy, a koszty realizacji całego projektu przekroczyły kwotę 30 mln zł. Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski WAŃKOWA powstało dzięki funduszom uzyskanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Ministerstwa Sportu i Wojewody Podkarpackiego.

Czy wiesz, że w Zieleńcu trwają zapisy na Mistrzostwa Narciarskie? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na https://ekoscian.pl/2022/02/28/trwaja-zapisy-na-mistrzostwa-narciarskie-w-zielencu/.