Bieszczadzki Park Narodowy otworzył trasy dla narciarzy skiturowych

Bieszczadzki Park Narodowy otworzył trasy dla narciarzy skiturowych

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników nart skiturowych, którzy planują odwiedzić bieszczadzką Tarnicę. Bieszczadzki Park Narodowy udostępnił trasy zjazdowe dla narciarzy skiturowych w kilku różnych lokacjach.

Jeszcze do niedawna wszystkie trasy dla narciarzy skiturowych były w Bieszczadach niedostępne do użytku. Jednak w ostatnim czasie Bieszczadzki Park Narodowy zmienił decyzję, tym samym umożliwiając korzystanie z korytarzy zjazdowych z Tarnicy, Małej Rawki, Połoniny Caryńskiej i Połoniny Wetlińskiej. Warto dodać, że w przypadku Małej Rawki zjazdy dostępne są poniżej buczyny krzywulcowej.

Z tras skiturowych mogą korzystać tylko osoby z doświadczeniem

Z racji tego, że narciarstwo skiturowe cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, coraz więcej turystów, którzy przybywają w Bieszczady, zainteresowanych jest uprawianiem tej nowoczesnej dyscypliny zimowej. Aczkolwiek ratownicy GOPR-u zaznaczają, że do zjazdów kwalifikują się jedynie doświadczeni narciarze, którzy są również wyposażeni w GPS.

Goprowcy ostrzegają, że w trakcie zjazdów na narciarzy czyha wiele zagrożeń, w tym wystające spod śniegu ostre pnie i gałęzie, a w niejednym miejscu także duże kamienie. Jak informują pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wszystkie trasy skiturowe zostały specjalnie przygotowane z udziałem goprowców, biorąc pod uwagę przede wszystkim ochronę przyrody parku. Nie są to typowe trasy narciarskie, dlatego nie są też przeznaczone dla niedoświadczonych osób.

A jeżeli chcesz wiedzieć, gdzie możesz potrenować skoki narciarskie w Polsce, zajrzyj na sport24h.pl.