Solina: Wielkie otwarcie kolejki gondolowej i oszklonego tarasu widokowego SkyWalk!

Solina: Wielkie otwarcie kolejki gondolowej i oszklonego tarasu widokowego SkyWalk!

W tym sezonie Solina przygotowała dla odwiedzających dwie wspaniałe atrakcje, na które składają się fantastyczna kolejka gondolowa i szklany taras widokowy SkyWalk. Jest to najdroższa inwestycja w regionie, która już na samym starcie skupiła przy sobie tłumy turystów i okolicznych mieszkańców.

Kolejka gondolowa w Solinie obejmuje trasę 1,5 km – rozpoczynając swoją podróż ze stacji Plasza i docierając aż do Góry Jawor, gdzie mieści się niesamowita wieża widokowa z przeszklonym tarasem. Wieża wznosi się na wysokość 50 metrów i funduje zniewalający widok na Jezioro Solińskie wraz z zaporą, trasę kolejki gondolowej oraz malowniczą panoramę bieszczadzkiego łańcucha górskiego.

Więcej ciekawych informacji o przecudnych miejscach i atrakcjach w Bieszczadach publikuje również portal www.odkryjbieszczady.pl.

Kawiarnia widokowa ze szklaną podłogą!

Natomiast blisko szczytu wieży znajduje się przeszklony taras, skąd można podziwiać iście zniewalające widoki. Ponadto, mieści się tu również elegancka kawiarenka, gdzie można zdecydować się na słodki poczęstunek i posiedzieć przy stoliku przy małej czarnej, zachwycając się wschodami i zachodami słońca oraz przepięknym widokiem na całą okolicę.

Warto dorzucić, że taras widokowy SkyWalk składa się zarówno z oszklonej balustrady, jak i szklanej podłogi, dzięki czemu zapewnia odwiedzającym jeszcze intensywniejsze doznania. Taras usytuowano na wysokości 42 metrów, natomiast sama kawiarnia jest w stanie zaoferować aż 120 miejsc siedzących.