Żubr wbiegł przed samochód osobowy. Jedna osoba lekko ranna. Zwierzę nie przeżyło zderzenia

Żubr wbiegł przed samochód osobowy. Jedna osoba lekko ranna. Zwierzę nie przeżyło zderzenia

W godzinach wieczornych, na drodze prowadzącej do Zawoza, doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem dorosłego żubra. W pewnym momencie zwierzę wyskoczyło z lasu przed maskę samochodu osobowego, raniąc jego 23-letnią pasażerkę. Niestety, w wyniku silnego uderzenia żubr nie przeżył wypadku.

Do groźnej sytuacji doszło około godziny 20:00 na drodze do miejscowości Zawóz, którą podróżowali 28-letni kierowca i 23-letnia pasażerka – mieszkańcy Zawoza. Jadąc przez obszar niezabudowany i zalesiony, w pewnym momencie przed ich samochód marki Opel Astra wyskoczył dorosły żubr, którego kierowca nie miał możliwości ominąć.

Żubr przeszedł kilka metrów i padł na polu

Zwierzę uderzyło w maskę samochodu, co sprawiło, że 28-latek stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Z kolei żubr zdołał się jeszcze o własnych siłach podnieść i przejść kilka metrów w stronę linii lasu. Niestety nie był w stanie dojść zbyt daleko i ostatecznie padł na pobliskim polu.

Zajmujący się sprawą policjanci poinformowali, że w chwili wypadku kierowca był trzeźwy. Natomiast 23-letnia pasażerka doznała niegroźnych obrażeń ręki. Samochód poszkodowanych został zabezpieczony do dalszych badań, a tuszę zwierzęcia zabezpieczyli pracownicy nadleśnictwa.

Odwiedź nas również pod adresem ejaslo.pl, jeżeli szukasz więcej informacji o pięknych polskich żubrach.