Ustrzyki Dolne: Sarenka i koziołek utknęły w zbiorniku pod wyciągiem Laworta SKI

Ustrzyki Dolne: Sarenka i koziołek utknęły w zbiorniku pod wyciągiem Laworta SKI

W połowie stycznia w Ustrzykach Dolnych miała miejsce nietypowa sytuacja, podczas której dwie młode sarenki zaklinowały się w zbiorniku nad wyciągiem Laworta SKI. Na miejsce wezwano strażaków, którzy natychmiast zajęli się uwięzionymi zwierzętami. Akcja ratunkowa przebiegła pomyślnie, a sarenki wróciły w głębiny bieszczadzkich lasów.

Dnia 14 stycznia w Ustrzykach Dolnych strażacy przeprowadzili pomyślną akcję ratunkową, wyciągając dwie młode sarenki ze zbiornika pod wyciągiem Laworta SKI. Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych odebrał zgłoszenie, że w zbiorniku, nad którym biegnie wyciąg Laworta SKI, utknęła młoda sarenka i koziołek.

Na miejsce przybył jeden zastęp straży pożarnej, który szybko stwierdził, że do uratowania zwierząt potrzebna będzie dodatkowa jednostka. Powodem było strome zbocze zbiornika, które pokrywała folia ochronna. Natomiast w dole można było dojrzeć sarenkę i koziołka, próbujących wydostać się z pułapki.

Tutaj przeczytasz o dwóch jelonkach splecionych porożami.

Zwierzęta wróciły już do swojego środowiska

Strażacy rozpoczęli działania ratunkowe, spuszczając się na linach po stromym zboczu zbiornika. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu, ratownicy weszli na taflę zbiornika, a następnie złapali w siatkę obydwa maluchy. Zwierzęta ostrożnie przetransportowano na brzeg, gdzie zajęli się nimi lekarze weterynarii.

W rezultacie ustalono, że zwierzęta nie potrzebują pomocy weterynaryjnej, a ich stan fizyczny pozwala wypuścić je do ich naturalnego środowiska. Z tego względu obydwie sarenki wróciły już do swojego leśnego domu.