W Bieszczadach powstaje nowy ośrodek turystyczny

W Bieszczadach powstaje nowy ośrodek turystyczny

W Bieszczadach trwają intensywne prace nad budową nowego ośrodka turystycznego w postaci kolei gondolowej nad Soliną. Wcześniej prace nieco zwolniły z powodu kiepskiej pogody. Jednak teraz Polskie Koleje Linowe dynamicznie ruszyły z realizacją swoich planów, które obejmują m.in. montaż kolejnych wagoników.

Kolej gondolowa nad Soliną umożliwi turystom podróż od stacji Plasza aż na Górę Jawor. A na samym szczycie góry pojawi się wieża widokowa i ośrodek PKL. Wieża będzie wznosić się na wysokości 50 metrów, zapewniając odwiedzającym niesamowite widoki na całą okolicę, w tym na bieszczadzkie tereny górzyste i znajdujące się między nimi Jezioro Solińskie.

Szukasz więcej nowych atrakcji dla turystów w Bieszczadach? Zerknij na nowe trasy skiturowe.

Kolejka gondolowa, wieża widokowa, park tematyczny i karczma

W miniony poniedziałek Polskie koleje Linowe rozpoczęły montaż kolejnych wagoników, które będą przewozić turystów na trasie o długości 1,5 km. W trakcie przejażdżki będzie można podziwiać widok zarówno na Jezioro Solińskie, jak i na imponującą zaporę.

Warto też dodać, że oprócz kolejki gondolowej i wieży widokowej, PKL ma również w planach budowę karczmy oraz parku tematycznego o powierzchni pięciu hektarów. Planowo ośrodek turystyczny w Bieszczadach ma zostać oddany do użytku latem br.