Szukasz propozycji na wakacje? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Szukasz propozycji na wakacje? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Maj to najlepszy moment na zaplanowanie swoich wakacji — jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Szukając miejsca na zdrowy wypoczynek, ten artykuł jest kierowany właśnie do ciebie.

1. Dlaczego warto wybrać ofertę last minute?
2. Tanie wakacje — czym jest all inclusive?
3.
Propozycja wakacji na egzotyczne wczasy w Turcji

Dlaczego warto wybrać ofertę last minute?

Egzotyczne wakacje na lazurowym wybrzeżu? Warto sięgnąć po oferty biur podróży, które często jako jedną z opcji dają do wyboru ofertę last minute. Tanie loty są szansą dla spóźnionych jak i miłośników polowania na okazje. Wakacje z last minute w takim pakiecie są dobrą sposobnością na wypoczynek dla każdej kieszeni. Ceny noclegów spadają adekwatnie do tego jak blisko są terminu wakacji. Dodatkowo ten sposób podróżowania wydobędzie z Ciebie najbardziej spontaniczną i odważną stronę. Dla tych, którzy wolą rezerwować z wyprzedzeniem ulubione kierunki — oferty i rabaty często pozostają niezauważone. A kto wie, gdyby nie ta przystępna cena, być może nie odważyłbyś się nawet przyjechać do tego miejsca.

Tanie wakacje — czym jest all inclusive?

All-inclusive jest rodzajem rezerwacji w hotelu, w ramach którego goście mają dostęp do wszystkich usług hotelowych za jedną, stałą cenę. Oferty biura podróży typu all-inclusive to zazwyczaj nieograniczone wyżywienie i napoje oraz zajęcia rozrywkowe, czy sportowe, w zależności od kategorii świadczonych usług i zasad korzystania. Płacąc jedną cenę — otrzymujesz nieograniczony dostęp do określonych dóbr. W szczycie sezonu to bardzo dobra oferta, gdyż daje większą swobodę wypoczynku i unikamy w ten sposób kolejek do usług.

Propozycja wakacji na egzotyczne wczasy w Turcji

Poszukując miejsca na pełne niezapomnianych wrażeń wakacje — wybierz Turcję. Kraj ten zachwyca jak mało który rejon świata, a liczne atrakcje w postaci cudów architektonicznych, czy krajobrazowych jak majestatyczne alpy są tego idealnym przykładem.

Turcja posiada wiele miejsc wartych odwiedzenia, jest fuzją kultur i punktem tranzytowym pomiędzy Azją a Europą. Jednym z obszarów cieszących się dużą popularnością cieszy się Riwiera Turecka położona na Południowo Zachodniej części kraju posiadająca ciekawe miejsca do zwiedzania.

Riwiera Turecka jest doskonałym przykładem piękna stworzonego przez matkę naturę, ale też stworzone przez ludzi- zabytkowe miasta. Najpopularniejsze turecki brzeg wypełniony jest pięknymi plażami i dziewiczą przyrodą. Rejon ten także oferuje sporą ilość hoteli, które posiadają baseny z turkusową wodą, a tutejsze plaże to dosłownie lazurowe wybrzeże!

Miłośnicy historii i przygód, podczas jednej podróży będą mogli zwiedzić najważniejsze zabytki i wiele fantastycznych miejsc jak min. Wyspę Keková z Zatopionym Miastem. Świetnym pomysłem będzie także odwiedzenie słynnej plaży Oludeniz, zwanej inaczej Belcekiz Beach, na której to znajduje się popularna i fotografowana przez wielu plaża Oludeniz, oraz Błękitna Laguna, która słynie z turkusowych wód- to prawdziwy raj dla zmysłów. Warto odwiedzić również Stare Miasto Dalyan, które położone nad brzegiem rzeki o tej samej nazwie, jest punktem wyjścia do plaży Iztuzu — najsłynniejsza piaszczysta plaża na tureckim wybrzeżu. Podczas rejsu łodzią po rzece można podziwiać główną atrakcję okolicy: wykute w skałach grobowce starożytnych królów Karii.

Ciekawostką jest, że przez półwysep turecki — historycznie zwanym jako Licja przebiega długodystansowa trasa, jak żadna inna: Droga Licyjska. Autostrada Licyjska ma nieco ponad 500 kilometrów długości i przebiega przez prowincje Muğla i Antalya. Jeśli chciałbyś go całkowicie ukończyć, zajęłoby ci to więcej niż miesiąc.

Reasumując — Turcja jest idealnym miejscem na wycieczki objazdowe do zabytkowych miast, a także na wypady na piaszczyste plaże. To idealne miejsce jeżeli będziemy przejazdem chcieli odwiedzić włochy, czy być blisko greckich wysp. Tureckie lazurowe wybrzeże, urokliwe miasteczka, malownicze krajobrazy to pomysł na godne polecenia wakacje. Poszukując alternatywy na spędzenie tegorocznych wakacji w Turcji — daj sobie pomóc i skorzystaj z gotowych ofert wypoczynkowych.