Jak znajdować tanie loty? Sposoby na bilety lotnicze

Jak znajdować tanie loty? Sposoby na bilety lotnicze

Jak szukać sposobów na tanie podróżowanie, a właściwie na tanie latanie? Często można spotkać się z opinią, że w obecnych czasach niedrogie bilety lotnicze to już nieosiągalny mit. Nic bardziej mylnego: za kilkadziesiąt złotych można bez problemu dotrzeć z Polski do innego europejskiego miasta, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób wyszukać taką okazję. Możliwości jest kilka, podobnie jak zasad, których warto przestrzegać. Podpowiadamy, z jakich pomysłów na tanie loty możesz skorzystać.

1. Czy tanie loty w liniach lotniczych są możliwe?

2. Wyszukiwarka biletów lotniczych sposobem na tanie latanie

3. Czy wcześniej znaczy taniej?

Warto zaznaczyć, że koncepcja tanich lotów dla różnych osób może oznaczać różne możliwości. Niektórzy stawiają po prostu na najtańsze bilety lotnicze dostępne w wyszukiwarkach, inni stawiają na okazje takie jak bilety RTW – Round the world, które są w zasadzie drogie, ale umożliwiają wielokrotne podróżowanie, a jedyne ograniczenie stanowią łączna liczba kilometrów w ramach biletu oraz liczba przystanków po drodze.

Czy tanie loty w liniach lotniczych są możliwe?

Być może zastanawiasz się, czy tanie bilety lotnicze są dostępne bezpośrednio u konkretnych linii? Okazuje się, że tak. Warto jednak w tym przypadku polować na promocje, co jest prostsze, gdy nie przywiązujemy się do konkretnej daty wylotu. Można także bazować na wiedzy o praktykach stosowanych przez linie lotnicze. Na przykład Wizzair oferuje cykliczne 20% zniżki, zaś polski LOT proponuje Szalone Środy, czyli najtańsze loty w środy.

Ciekawym pomysłem stosowanym przez podróżników są tzw. loty składane. Ich organizacja polega na łączeniu odcinków w ofertach różnych linii, niewidocznych łącznie w systemach rezerwacyjnych. W ten sposób można komponować korzystne połączenia, a tym samym uzyskiwać oszczędności.

Więcej na ten temat oraz oferty linii lotniczych znajdziesz na www.tanie-loty.com.pl.

Wyszukiwarka biletów lotniczych sposobem na tanie latanie

Bardzo pomocnym narzędziem pozwalającym szybko znaleźć tanie loty są wyszukiwarki biletów lotniczych. Wystarczy wpisać w nich miasto początkowe oraz docelowe, zaś system zbada oferty i zaproponuje te najkorzystniejsze. Znaczenie ma także data wyjazdu, liczba podróżnych oraz to, czy poszukującego interesuje bilet w jedną stronę czy także powrotny.

Wyszukiwarki tego typu dają dosyć spore możliwości. Pozwalają kierować się nie tylko ceną biletu, ale także liczbą przesiadek lub czasem trwania podróży. Warto korzystać z nich umiejętnie, na przykład sprawdzając różne miasta – poszczególne lotniska mogą warunkować ceny, korzystając z elastycznych dat, wpisując różne terminy lub tylko konkretny miesiąc. Różnice przy portach lotniczych bywają znaczne: w Polsce choćby wylot z jednego miasta może być nawet o kilkaset złotych tańszy w perspektywie podróży po Europie niż z portu lotniczego zlokalizowanego w innej miejscowości.

Czy wcześniej znaczy taniej?

Jednym z częściej powtarzanych stwierdzeń jest przekonanie, że najlepiej kupować bilety lotnicze z wyprzedzeniem. Czy tak jest w rzeczywistości? Tak, zasada ta nadal obowiązuje, dlatego najlepiej zacząć poszukiwania na kilka tygodni przed planowanym terminem podróży. Z danych wynika, że na ok. 2 – 3 tygodnie przed wylotem, koszt biletu może być nawet dwukrotnie lub trzykrotnie niższy niż na kilka dni przed.

Oczywiście, trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że na pewne rzeczy nie mamy do końca wpływu. W szczycie sezonu turystycznego oraz w popularnych terminach, jak choćby Bożego Narodzenia i Sylwestra czy weekendu majowego, ceny biletów będą odpowiednio wyższe. Nadal jednak warto poszukiwać okazji.