Kiedy warto zwiedzać Bieszczady?

Kiedy warto zwiedzać Bieszczady?

Bieszczady to niezwykłe miejsce coraz częściej przyciągające turystów. Kiedy jednak najlepiej jest odwiedzić ten region? Jaka pora roku jest najbardziej właściwa?

Lato

Góry kojarzą się głównie z zimą i narciarstwem. Tymczasem Bieszczady są odwiedzane najczęściej latem. A to dlatego, że jest to idealna pora na piesze wycieczki. Pogoda jest wówczas idealna – ciepła, a deszcze nie są częste i uciążliwe. O tej porze wszystkie szlaki można przejść bez większych trudów. Lasy i połoniny o tej porze mają najbardziej intensywne kolory zieleni. O tej porze najlepiej zwiedzić połoniny – Połoninę Caryńską i Wetlińską, z których roztaczają się najszersze widoki.

Jesień

Jesienią Bieszczady wciąż cieszą widokami – zwłaszcza lasy, które w dużej części są liściaste. O tej porze lasy więc mienią się wieloma kolorami – czerwienią, pomarańcze i żółcią. Szlaki wciąż można przejść, choć mogą być bardziej błotniste. Należy też liczyć się z mgłą, która może utrudniać wycieczkę, jednakże zamglone panoramy wyglądają bardzo malowniczo na zdjęciach.

Zima

W zimie w Bieszczadach możemy liczyć na duże opady śniegów. To dobra wiadomość dla narciarzy i miłośników snowboardu. Dostępne są tutaj ośrodki narciarki i wyciągi. Są w takich miejscowościach, jak:

  • Bystre
  • Ustrzyki Dolne
  • Kalnica
  • Karlików
  • Weremień

W zimie można wybrać się nie tylko na narty, ale także na szlaki. W tych górach jest wiele szlaków z niezbyt dużą różnicą wysokości, co sprawia, że łatwiej je przejść. Przykładem może być tu trasa z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską, gdzie suma podejść to 624 m.

Wiosna

Wiosna to pora, podczas której wszystko budzi się do życia. Także w Bieszczadach. O tej porze szczególnie warto odwiedzić tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Możemy tutaj zobaczyć, jak zakwitają rośliny, a zwierzęta zaczynają się pojawiać w lasach.

W unikalny sposób wyglądają też same góry. Tu i ówdzie zaczną pojawiać się zieleń, jednak jeszcze nie we wszystkich miejscach. Zdjęcia pokazują więc ciekawą kolorystycznie mozaikę.

Jeden komentarz o “Kiedy warto zwiedzać Bieszczady?

  1. W Bieszczadach jest pięknie zawsze niezależnie od pory roku ; – )

Comments are closed.