Zbiórka funduszy na odbudowę spalonego pensjonatu Chata Bieszczady

Zbiórka funduszy na odbudowę spalonego pensjonatu Chata Bieszczady

Do tragicznego zdarzenia doszło 23 października 2021 roku w miejscowości Smerek (pow. leski), gdzie na skutek pożaru spłonął pensjonat Chata Bieszczady. Ogień pochłonął zarówno elewację, jak i dach oraz poddasze, powodując kosztowne straty dla właścicieli. Z tego względu trwa zbiórka funduszy na odbudowę obiektu, dzięki której udało się już zgromadzić około 10 tysięcy złotych.

Pod koniec października 2021 roku w wiosce Smerek (gm. Cisna) zapalił się pensjonat turystyczny Chata Bieszczady. Pożar pensjonatu w gminie Cisna spowodował duże straty finansowe, niszcząc znaczną część budynku. Wszyscy mieszkańcy zdążyli się w porę ewakuować, jeszcze przed przyjazdem strażaków. Dzięki efektywnej akcji gaśniczej udało się zażegnać pożar. Jednak piętro, gdzie znajdują się pokoje do wynajęcia, nie jest już zdatne do użytku.

Zebrano już około 10 tysięcy złotych

W ramach odbudowy pensjonatu i przywrócenia mu dawnej świetności szwagierka właścicielki zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na remont obiektu. Jak na tę chwilę udało się już zebrać około 10 tys. zł, które zasilą prace remontowe pensjonatu.

Jak podaje właścicielka Chaty Bieszczady – Anna Opyd, na drugi dzień po pożarze, wraz ze wsparciem rodziny i przyjaciół, budynek został przykryty, a teren wokół pensjonatu niemal całkowicie oczyszczony. Natomiast miesiąc po pożarze wysprzątany został cały budynek i większa część ogrodu. Pojawiła się także nowa więźba dachowa.

Chata Bieszczady wymaga jeszcze wielu prac remontowych, zanim ponownie stanie otworem dla turystów. Z tego względu właściciele obiektu proszą nie tylko o wsparcie finansowe, ale także o pomocną dłoń przy odbudowie.